از تجهیزات آزمایشگاهی که با اسم فریز فوق سرد نیز شناخته می شود قادر به کار در دمای 40 درجه ی سانتی گراد زیر صفر یا پایین تر است ، گرچه برخی از کارخانه ها امکان دارد محدوده دمایی بالاتری را معین کنند نظیر -10 تا -40C . به عنوان نمونه اولترا فریزر های آزمایشگاهی شرکت Norlake Select قادر به این هستند که دمایی از -50C تا 86C را تحمل کنند . این محصول از نظر امکانات ذخیره سازی در سه مدل گوناگون دیده می شود و یک سیستم PLC ( کنترلر میکرو پردازنده ی منطقی قابل برنامه ریزی ) در اختیار دارد و از تنظیمات دمایی و نمایش آن ها در حد 0.1C پشتیبانی می کند .پیش از خریدن یک اولترا فریزر آزمایشگاهی حتما باید ملزوماتی را در نظر بگیرید .

در چه مکانی اولترا فریزر های آزمایشگاهی به کار گرفته می شوند ؟

اولترا فریزر های آزمایشگاهی جنبه های کاربردی متعددی در امر ذخیره سازی مواد زیستی و زیست تکنولوژی در محیط های تحقیقاتی دانشگاهی ، مراکز پزشکی ، بیمارستان ها ، بانک های خون و آزمایشگاه های جرم شناسی دارند . در رابطه با آزمایشگاه های جرم شناسی از آن ها می شود به منظور ذخیره سازی بلند مدت مدرک استفاده کرد . شرکت های تولید کننده و آزمایشگاه های تست عملکرد از اولترا فریزر های آزمایشگاهی برای معین سازی قابلیت های محصولات و ماشین آلات در رابطه با داشتن عملکرد قابل قبول تحت شرایط دمایی بسیار پایین ، به عنوان نمونه قطب جنوب و شمال ، استفاده می کنند .

ویژگی های یک اولترا فریزر آزمایشگاهی مناسب

اولترا فریزر آزمایشگاهی شرکت Norlake Select با طراحی جدید خود در حالت آزمایشی بتا قرار داشت و در یک محیط آزمایشگاهی بالینی وسیع گروهی از تکنسین ها و دانشمندان در مورد برخی از خصوصیات ممتاز آن نظر دادند . اگر سازمان شما قصد خریدن یک اولترا فریزر آزمایشگاهی را دارد ، شاید به دنبال مقایسه محصول چند تولید کننده با هم باشید و نسبت به کسب آگاهی از قابلیت های محصول جدید شرکت Norlake Select علاقه نشان دهید که عبارتند از :

  • کیفیت ساخت محکم ، دستگیره و ضامن های در که تا چندین سال به دنبال کار پیوسته دوام خواهند آورد .
  • سریع تری ریکاوری دمایی پس از باز شدن در به نسبت هر نوع فریزر آزمایشگاهی . این چنین امکانی وقوع آلارم در طول استفاده ی روزانه را کم خواهد کرد .
  • سیستم کنترل قرار گرفته در قسمت جلو و در سطح چشم ساعت ، گزارشی از وقایع ، تاریخچهی آلارم ، آلارم های پیشرفته ، آلارم تست و امکانات حافظه را نشان می دهد .
  • یک طراحی داخلی که به سادگی سیستم های رک و ظروف ذخیره سازی را از مدل های دیگر قبول می کند .

این امکانات به همراه سایر خصوصیات در بین دلایلی قرار می گیرند که سبب متمایز شدن این محصول می شوند .

دیگر امکانات مفید موارد زیر را در بر می گیرند :

  • سیستم آن بورد با امکان تشخیصی و مراقبت برای کاهش تعداد حدس های کاری که زده می شود .
  • درز بند های چند حبابی بر روی در ها و کابلینت ها برای پایداری حرارتی بیشتر .
  • جدا کردن بخش های داخلی ذخیره سازی با در های عایق بندی شده و قفسه بندی داخلی قابل تغییر به منظور به حداقل رساندن در معرض قرار گیری محتوا با هوای محیط .
  • عایق بندی فوم فاقد CFC با ضخامتی برابر با 4 اینچ که سبب بالا رفتن میزان استحکام ساختار در مقایسه با پنل های خلاء می شود که امکان نشتی دارند و می توانند در طول حمل و نقل یا تغییر مکان آسیب ببینند .
  • نسبت بالای فضای داخلی به ابعاد خارجی دستگاه .
  • گزینه های مفید شامل ثبت کننده های دما به شکل نمودار ، شماره گیر تلفن ، پشتیبانی Co2 و LN2 .

یک اولترا فریزر آزمایشگاهی علمی ارزش به خوبی سرمایه گذاری کردن را دارد . در آغاز کاربرد های خاص مد نظر خود را به یاد بیاورید و در مرحله ی بعد بهترین اولترا فریزر آزمایشگاهی که جوابگوی نیاز های شما باشد را مورد انتخاب قرار دهید .